In Uncategorized

איך לבנות תוכנית שיווק מנצחת לסטארטאפים !

 

יצירת תוכנית שיווק מעולה לא מוכרחה להיות מסובכת וקשה ליצירה. כל מה שנדרש הוא הזמן, המאמץ והיצירתיות שלכם. רעיונות אלה יעזרו לכם להתחיל.

למה לשבור את הראש לצרכי השיווק כשאתם יכולים לעשות סיעור מוחות בדרך שלכם לתכנית שיווקית מנצחת? הרעיונות הטובים ביותר לשיווק הם פשוטים, אך הם לא מופיעים מעצמם. 

הם דורשים תהליך מחשבה חדשני מחוץ לקופסא. זכרו תמיד שבניית המותג היא תהליך תמידי, אז היכנסו להלך המחשבה הנכון מהיום הראשון.

לכן הכנו לכם שמונה טיפים שיווקיים שיכולים לעזור לכם ליצור מסגרת איתנה.

 1. הגדירו את מטרת הפעילות שלכם

כמו שזה כמעט בלתי אפשרי לצאת לטיול בלב ים מבלי לדעת היכן היעד הסופי, כך עליכם להגדיר את היעדים השיווקיים והעסקיים שלכם.

האם אתם מזדהים עם קהל היעד שלכם במדיה החברתית? איך אתם מתכננים להגדיל את מספר העוקבים בפרופיל שלכם? איך אתם מתכננים לייצר תנועה לאתר שלכם? הגעה אל לידים / לקוחות פוטנציאליים והמרתם ללקוחות דורשת גישה מוגדרת היטב עם יעדים ספציפיים.

אילו יעדים אתם רוצים להשיג? תוך שנתיים? חמש שנים? כשיש לכם יעד סיום, תוכלו להתחיל להשתמש בציוני דרך. שימוש באסטרטגית שיווק עוזר לכם להגיע ליעד.

 1. שמרו על מותג ומסר עקבי

אי אפשר להדגיש את החשיבות של עקביות במותג ובמסר של סטארטאפים. לעתים קרובות נהוג לחשוב כי עקביות ומשמעת חשובים רק עבור החברות הגדולות ביותר.

בעוד שהסטארטאפ שלכם יעבור שינויים קלים לאורך זמן, עקביות היא המפתח שכן היא מחדירה אמון ואמינות, במיוחד עבור הלקוחות שלכם.

המסר שלכם צריך להיות ייחודי וסביב ה"למה" שלכם כלומר למה אתם עושים מה שאתם עושים ולמה לאנשים אחרים לעבוד איתכם.

לדוגמא אצלנו ב- Zero21 ה"למה" שלנו הוא לעזור ליזמים להגיע למוצר עובד עם לקוחות משלמים במינימום סיכון. אחרי שעבדנו עם עשרות יזמים בתחילת הדרך, וראינו מיזמים נופלים וגוררים הפסדים מפני שעבדו בצורה לא נכונה ולא ווידאו שיש צורך אמיתי בשוק, הבנו שהדרך הנכונה היא פיתוח רזה ויציאה מהירה לשוק וזאת החובה שלנו לעזור ליזמים לצאת לשוק במהירות ולהקטין את הסיכון שלהם

נתחו את המיזם שלכם באמצעות מודל ה Golden Circle התחילו מ"למה" והתקדמו החוצה

 1. קבעו את קהל היעד שלכם

מה אתם יכולים להשיג בלי הלידים הנכונים? לא משנה כמה טובה תוכנית השיווק שלכם, מוצר או שירות, הלקוחות הם מכריעים להצלחת העסק שלכם. אבל מיהם הלקוחות האלה?

זה קריטי שתגדירו את לקוח היעד שלכם ותבנו את האסטרטגיה השיווקית שלכם כך שתתאים לצרכים שלהם. איך אתם יכולים לקבוע את קהל היעד שלכם? הנה שלושה רעיונות כדי להתחיל:

 • זהו את הנתונים הדמוגרפיים הבסיסיים של קהל היעד שלכם, כמו מין, גיל ומיקומם.
 • למדו כיצד להתייחס לקהל שלכם על ידי ניתוח האישיות שלהם ו / או צורת הקניה שלהם.
 • בססו את המסר של המותג שלכם בהסתמך על המחקר שביצעתם.

הצעות אלה יעזרו לכם לחדד את הקהל הספציפי שלכם ולקבוע את הצרכים שלהם כך שההצעה שלכם תתן להם את מירב הערך.

 1. מצאו את ערוצי השיווק לסטארטאפ שלכם

חברות סטארט-אפ רבות מכירות בכוח שיווק במדיה החברתית ובדיגיטל. עם זאת, רק מעטים מבינים את חשיבות השימוש בערוצים הנכונים.

כל ערוץ מדיה חברתית משרת אישים וקהל שונים. וקהלים אלה מבצעים פעולות באופן שונה בכל ערוץ. לכן, אתם צריכים לקבוע מה הערוצים הנכונים עבור החברה שלכם.

חלק מהערוצים וההתנהגות בהם כוללים:

פייסבוק: זו תחנת הכוח של המדיה החברתית. סביר להניח שתמצאו את כל סוגי הקהלים בפלטפורמה זו. 

אך אינכם עוסקים בכולם, לכן עליכם לקבוע היכן תוכלו למצוא את הלקוחות שלכם ולפנות אליהם.

אינסטגרם: זהו כלי נהדר למטרות פרסומות מקוריות. מכיוון שהאלגוריתם מותאם לתוכן בעל ערך, סביר להניח שתזכו לעוקבים אורגניים מקהל היעד שלכם אם אתם מספקים תוכן איכותי.

טוויטר: טוויטר הוא עוד ערוץ מדיה חברתית מהשורה הראשונה. עם זאת, עקביות היא בעלת חשיבות עליונה בכדי לזכות ולקיים קהל משמעותי. המטרה הסופית צריכה להיות לספק תוכן שרלוונטי לקהל שלכם.

מומלץ להעריך ולבדוק כל ערוץ. תמורת סכום מינימאלי של כסף תוכלו להשקיע בקמפיין ממומן.

לינקדאין: עם למעלה מ- 65 מיליון משתמשים, לינקדאין היא רשת חברתית המיועדת למקצוענים. 

זוהי פלטפורמה לקידום המיזם שלכם, מציאת עובדים, לקוחות וחיבור עם שותפים למיזם.

אם יש לכם סטארטאפ הפונה לעסקים אחרים (B2B) או שיש לכם חברה שבה רשת ליצירת שותפים או לקוחות חשובה, עליכם להיות בעלי פרופיל בלינקדאין. 

אם אינכם שם או שאינכם ממקסמים את כל התכונות של לינקדאין פנו לעזרת מומחים (אנחנו נשמח לעזור).

גוגל: מודעות גוגל (לשעבר גוגל אדוורדס) היא פלטפורמת פרסום בשירות עצמי, המאפשרת לסטארטאפים ליצור ולהשיק מודעות חיפוש ותצוגה. מודעות חיפוש, סוג הרשת הפופולרית יותר, נראות כמעט זהות לתוצאות החיפוש הרגילות, כאשר ההבדל היחיד הוא המילה הקטנה "מודעה" בירוק. מודעות Google יופיעו בחלקו התחתון של דף תוצאות החיפוש.

 1. בנו רשת הפניות

פרסום מפה לאוזן הוא אחת מצורות הפרסום החזקות ביותר, במיוחד לחברות בתחילת הדרך. מכיוון שאנשים מבצעים רכישות על סמך אמון ואמינות, אתם יכולים לנצל את הרשת שלהם ולקבל הפניה. קבלת הפניה כרוכה בתהליך דו-שלבי.

ראשית, עליכם לספק תוצאות באיכות מעולה ללקוחות. בנוסף להציע מוצר או שירות מהממים, התקשרו באופן גלוי ולעתים קרובות עם לקוחות במהלך העסקה.

שנית, בקש משוב. שקיפות היא איכות חשובה מאוד, במיוחד עבור סטארטאפים – גם אם משהו משתבש. בקשת משוב היא דרך נהדרת ללמוד את אישיות הלקוחות שלכם, כמה הם היו מרוצים, כך שתוכלו לקחת את זה לעתיד.

 1. לטפח מערכות יחסים עם משפיענים

משפיענים חשובים לא פחות מהלקוחות שלכם. הם האנשים שקהל היעד שלהם מקשיב להם מדי יום. משפיענים יכולים לכלול מנהלים של ערוצי YouTube אנשי רדיו וטלוויזיה או כוכבי רשת.

התקשרו למשפיענים פוטנציאליים, שלחו מיילים, הציעו מוצרים או שירותים. 

אזכור אחד מאותם אנשים בעלי פרופיל גבוה יכולים להניע את המיזם שלכם מכלום, לכוח אמין ולגיטימי.

 1. צור מודעות הפונות לרגשות של אנשים

מספר מחקרים חשפו כי פרסומות הפונות לרגש מביסות כל היגיון. רגשות משפיעים על החלטות קנייה ולא רק עובדות ומספרים.

Unruly, פלטפורמה המדרגת מודעות ויראליות מצליחות בכל שנה, גילתה כי המודעות המשותפות ביותר הסתמכו מאוד על מודעות רגשית, במיוחד הקשורות לחברות, אושר, חום והשראה. איך עסק יכולים להתחבר לקהל היעד שלו באמצעות תוכן רגשי?

 • אושר: פוסטים חיוביים שיוצרים אווירה המעודדת לקוחות חייכנים, צוחקים ובאופן כללי מאושרים יכולים להגביר את מעורבות המשתמשים. קוקה קולה היא דוגמה למותג שמנף תוכן רגשי כדי להגיע לצרכנים. בפרסומות שלה היו תמונות של אנשים מאושרים והאשטגים כמו "אושר פתוח" ו"טעמו את ההרגשה ".
 • פחד / הפתעה: פחד הוא אינסטינקט שמעורר תגובות לאיומים ומשפר את סיכויי ההישרדות שלנו. זה יוצר תחושת דחיפות שמבקשת מאיתנו לפעול, לחולל שינוי וכו'.
  לעתים קרובות משתמשים בטקטיקות פחד בפרסומות למניעת עישון סיגריות ונהיגה בשכרות. היזהרו באסטרטגיה זו כדי להימנע מדחיית צרכנים וקישור רגשות שליליים למותג שלכם.
 • כעס: למרות שכעס הוא רגש שלילי, הוא יכולים לדרבן אנשים לפעולה.

צור מודעות הגורמות לקהל היעד שלכם לשאול שאלות חשובות. תוכן רגשי יכול להועיל במיוחד לחיבור לקהל היעד שלכם.

 1. להרכיב את הצוות הנכון

כישרונות וכישורים אישיים הם תכונות חשובות עבור כל עסק. יחד עם זאת, עבודת צוות לוקחת אותם לרמה הבאה. כדי לפתח תוכנית שיווק אפקטיבית, עליכם להרכיב את הצוות הנכון. 

בין אם אתם שוכרים צוות שיווק מקצועי חיצוני או עובדים, קחו בחשבון את הגורמים הבאים:

 • זהו את התפקידים שצריך למלא כדי להשיג את יעדי הסיום שלכם.
 • קבעו אם אתם זקוקים לאנשים שיעבדו על בסיס חוזה.
 • הפגשו באופן קבוע עם חברי הצוות שלכם ובחנו את התוכנית הנוכחית.

מכיוון שהמשאבים מוגבלים בסטארטאפים, ההצעות האלו עשויות להראות מאתגרות. 

לסטארטאפים בתחילת הדרך אופציה של צוות שיווק מקצועי חיצוני מתאימה במיוחד, מאחר והעלויות בדרכ יהיו נמוכות יותר מהבאת עובד בעל אותה רמת הכשרה וניסיון והתוצאות יהיו טובות בהרבה.

במקום עובד אחד שאחראי על פעילות השיווק בחברה, תקבלו צוות שלם של מקצוענים שידעו לקחת אתכם קדימה.

ב Zero21 Innovation אנו מתמחים בשיווק עבור סטארטאפים ועוזרים להם להגיע ללקוחות משלמים במהירות יחד עם נוכחות דיגיטלית גבוהה והעלאת מודעות לחברה.

רוצים לשמוע עוד?

לחצו כאן לקביעת שיחת ייעוץ איתנו

 

להורדת המצגת בנושא שיווק לסטארטאפים


הורידו את המצגת המלאה כולל תכנים שדיברנו עליהם בפוסט ותכנים נוספים בנוגע לשיווק הסטארטאפ שלכם

Recent Posts